Із Львова до Києва одночасно виїхали автобус й автомобіль. Швидкість автомобіля на 30 км/год більша

за швидкість автобуса, тому він прибув до Києва на 3 год раніше. Знайдіть швидкість автобуса й автомобіля, якщо відстань між містами 540км

Ответы на вопрос

Отвечает Хасанова Руфина.

Ответ:

Швидкiсть автобуса 60 км/год;

Швидкiсть автомобiля 90 км/год;

Объяснение:

Нехай швидкiсть автомобiля x, тодi швидкiсть автобуса х-30.

Час руху автомобiля \frac{540}{x}

Час руху автобуса \frac{540}{x-30}

Запишемо рiвняння

\frac{540}{x} +3=\frac{540}{x-30}

помножимо рiвняння на x(x-30)

540x-16200+3x^{2} -90x-540x=0

3x^{2} -90x-16200=0

x^{2} -30x-5400=0

D=900+21600=22500

x_{1} =\frac{30+150}{2} =90

x_{2} =\frac{30-150}{2} =-60 не задовольняє умовi

Швидкiсть автомобiля 90 км/год

Швидкiсть автобуса 90-30=60 км/год