З пункту А в пункт В відстань між якими 60 км ,одночасно виїхали автобус і автомобіль . В дорозі

автомобіль зробив зупинку на 3 хв , але в пункт В прибув на 7 хвилин раніше автобуса . Знайдіть швидкість автомобіля і автобуса , якщо відомо що швидкість автобусав 1.2 рази менша швидкості автомобіля. Будь ласка розв'язок та відповідь срочно даю двадцять п'ять балів

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Сергей.

Пояснення:

Нехай швидкість автобуса дорівнює х.     ⇒

Швидкість автомобіля дорівнює 1,2*х.

В дорозі автомобіль  пробув на (3+7)=10 хвилин або 1/6 часу

меньше ніж автобус.      ⇒

\frac{60}{x}-\frac{60}{1,2x}=\frac{1}{6}\\6*1,2x*60-   6*x*60=1*x*1,2x\\432x-360x=1,2x^2\\1,2x^2-72x=0\\1,2x*(x-60)=0\ |:1,2\\x*(x-60)=0\\x_1=0\notin\\x-60=0\\x_2=60.\\1,2*60=72.

Відповідь: швидкість автобуса 60 км/год.,

                  швидкість автомобіля 72 км/год.