Знайти найбільше і найменше значення виразу : у=cosa-√3•sina


Ответы на вопрос

Отвечает Акулов Илья.

Ответ:

наименьшее -2, наибольшее 2.

Объяснение:

У= 2*(0,5*cos(a)-0.5*sqrt(3)*sin(a))=

2*(cos(pi/3)*cos(a)-sin(pi/3)*sin(a))=

2*cos(a+pi/3))

наименьшее значение -2  наибольшее 2.

Отвечает Хмызова Алёна.

Ответ:

Объяснение:Дана функція є періодична.Знайдем похідну даної функції. y=cos(x) -\sqrt{3sin(x).

Похідна даної функції має вигляд:  -sin(x)-\sqrt{3cos(x)

Знайдем критичні точки функції , коли похідна рівна 0.

-sin(x) - \sqrt{3*cos(x) = 0; → sin(x) + √3*cos(x)=0;

(sin(x)/cos(x)) + √3*(cos(x)/cos(x))=0/cos(x);

tg(x)+√3=0; → tg(x)= -√3; → x=arctg(-√3);

x= -(π/3) + πn, де n ∈ Z.

Знаходим значення функції в критичних точках

x= -(π/3); → y=cos(-π/3) - √3*sin(π/3)=(1/2) -√3*(-√3/2)=1/2 + 3/2=2;

x=(2π/3); → y=cos(2π/3) -√3*sin(2π/3)=

=-(1/2) - √3*(√3/2)= -1/2 - 3/2=-2.

Відповідь: найбільше значення функції у=2;

найменше значення функції у=-2.