Знайдіть суму всіх натуральний чисел які кратні 4 і неперевищують240


Ответы на вопрос

Отвечает Куанова Аида.

Ответ:

a_1=4\\a_2=8\\a_n=236\\d=a_2-a_1=8-4=4\\S_n= \frac{a_1+a_n}{2} *n\\a_n=a_1+(n-1)*d\\236=4+(n-1)*4\\(n-1)*4=232\\n-1=58\\n=59\\S_{59} = \frac{4+236}{2}*59= \frac{240}{2}*59=120*59=7080