Турист проїхав поїздом 2/5 всього шляху, автобусом 85% залишку, а решту 36 км пройшов пішки​


Ответы на вопрос

Отвечает Овчинников Владимир.

Поїздом - 2/5 шляху

Автобусом - 85% від решти

Пішки - 36 км

Весь шлях - ? км

Нехай весь шлях х км, тоді

поїздом 2/5х км,

х-2/5х=3/5х км - залишок

3/5х - 100%

   ?   -  85%;

із пропорції 85*3/5х:100=0,51х км - автобусом

весь шлях: 2/5х + 0,51х + 36 = х

0,4х+0,51х+36=х

36=х-0,51х-0,4х

36=0,09х

х = 36: 0,09 = 400 (км) - весь шлях, який ми приймали за х км.

Відповідь: весь шлях 400 км.