Знайдіть корені квадратного рівняння (3x-1)(х+3)=x(1+6x) Допоможіть


Ответы на вопрос

Отвечает Махмутова Катя.

оберіть розв'язок як кращу відповідь, будь ласка


Отвечает Сусаев Андрей.

\displaystyle \tt (3x-1)(x+3)=x(1+6x)\\\displaystyle \tt 3x^2+9x-x-3=x+6x^2\\\displaystyle \tt 3x^2+8x-3=x+6x^2\\\displaystyle \tt 3x^2+8x-3-x-6x^2=0\\\displaystyle \tt -3x^2+7x-3=0\\\displaystyle \tt 3x^2-7x+3=0\\\displaystyle \tt D=(-7)^2-4\cdot3\cdot3=49-36=13\\\displaystyle \tt \sqrt{D}=\sqrt{13}\\\\ \displaystyle \tt \bold{x_1}=\frac{7+\sqrt{13}}{2\cdot3}=\frac{7+\sqrt{13}}{6}\\\\ \displaystyle \tt \bold{x_2}=\frac{7-\sqrt{13}}{2\cdot3}=\frac{7-\sqrt{13}}{6}