Складіть рівняння дотичної до графіка функції y=x3+x2 в точці з абцисою x0=1


Ответы на вопрос

Отвечает Железнов Егор.

Дана функція:

y =  {x}^{3}  +  {x}^{2} , \: x_{0} = 1

Загальне рівняння дотичної до графіка:

y = f'(x_{0})(x - x_{0}) + f(x_{0})

Знайдемо похідну даної функції:

y' = ( {x}^{3} )' + ({x}^{2} )' = 3 {x}^{2}  + 2x \\ y'(1) = 3 + 2 = 5 \\ y(1) = 1 + 1 = 2

Рівняння дотичної:

y = 5(x - 1) + 2 \\ y = 5x - 3