три додатні числа сума яких дорівнює 21, утворюють арифметичну прогресії. Якщо до них відповідно

додати 2 3 9 то одержані чісла утворять геометричну прогресію. Знайдіть ці чісла​

Ответы на вопрос

Отвечает Tomyn Andriana.

Ответ:

геометричної прогресії. Позначимо члени зростаючої прогресії через a-d, a, a+d. Тоді їх сума рівна 3a=21, звідки a=21/3=7. Отже середній член арифметичної прогресії відомий. Тепер знайдемо члени геометричної прогресії

Перший – a-d+2=7-d+2=9-d

другий a+3=7+3=10.

третій a+d+9=7+d+9=16+d.

За властивістю геометричної прогресії квадрат середнього її члена рівний добутку рівновіддалених, тобто

геометрична прогресія, формули

Підставимо члени геометричної прогресії у формулу

(9-d)(16+d)=10^2=100.

Розкриємо дужки та зведемо до квадратного рівняння відносно різниці арифметичної прогресії.

квадратне рівняння

Знаходимо дискримінант

дискримінант

та крок арифметичної прогресії

крок арифметичної прогресії

Більший член арифметичної прогресії рівний

a+d=7+4=11.

Ось такі складні завдання на прогресію Вам можуть зустрітися у навчанні

Объяснение: