Три додатні числа, сума яких дорівнює 21, утворюють арифметичну прогресію.Якщо до них відповідно

додати 2, 3. 9, то одержані числа утворять геометричну прогресію. Знайти ці числа

Ответы на вопрос

Отвечает Каструбін Ярослав.

Ответ:

числа в арифм прогрессии имеют вид

x-a, x, x+a, по условию x-a+x+x+a=3x=21 => x=7

Далее x-a+2=b(x+3)=b*b(x+a+9)

7-a+2 = b*10 = b*b(16+a)

9-a=10b=b*b(16+a)

Тогда

b = 10/(16+a)

9-a = 10*10/(16+a)

(9-a)(16+a)=100

144-7a-a*a=100

a*a+7a-44=0

a=-11 или a = 4

первое а не подходит, проверяем второе.

арифм прогрессия: 3, 7, 11

геометрическая: 5, 10, 20 (b = 1/2) - верно

Искомые три числа: 3, 7, 11

Объяснение: