Із села на станцію вийшов пішохід. Через 36 хв після нього з цього села виїхав у тому самому

напрямку велосипедист, який наздогнав пішохода на відстані 6 км від села. Знайти швидкість пішохода, якщо вона на 9 км/год менша від швидкості велосипедиста.

Ответы на вопрос

Отвечает Силищева Кристина.
Кожен з них пройшов-таки шлях в 6 км. швидкість пішохода беремо за Х, тоді швидкість велосипедиста = (Х + 9). Час в дорозі пішохода 6 / Х, а час у дорозі велосипедиста 6 / (Х + 9). Прирівнюємо. Різниця в часі 36 хв. = 6/10 години.
Рівняння: 6 / х - 6 / (Х + 9) = 6/10.
Наводимо до спільного знаменника (сам знаменник не пишемо) і отримуємо:
3x ^ 2 + 27x - 270 = 0
x1 + 6, x2 = - 15 (не підходить)