Пароплав пройшов 170 км за течією річки на 2 години швидше , ніж 210 км проти течії . Знайдіть

власну швидкість течії, якщо власна швидкість пароплава дорівнює 32 км/год. Пожалуйста помогите решить! ДАЮ 100 БАЛЛОВ! СПАМ НЕ ПИШИТЕ СРАЗУ ЖАЛОБА.

Ответы на вопрос

Отвечает Демчук Влад.

Ответ:

2 км/год - швидкість течії.

Объяснение:

Нехай швидкість течії х,тоді швидкість пароплава за течією дорівнює (32+х),а час 170/(32+х). Швидкість пароплава проти течії  дорівнює (32-х),а

час 210/(32-х).

210/(32-х) -  170/(32+х) =2

210(32+х)  - 170(32-х) = 2* (1024 - х²)

6720 +210х - 5440+170х=2048 - 2х²

6720 +210х - 5440+170х - 2048 + 2х²=0

2х²+380х-768=0

х²+190х-384=0

D = 190² - 4·1·(-384) = 36100 + 1536 = 37636

√D =√37636=194

х₁= (-190-194) / 2= -192 сторонній корінь

х₂=(-190+194) / 2= 2 км/год - швидкість течії.