Із двох селищ, відстань між якими дорівнює 30 км, одночасноно назустріч один одному вийшли два

пішоходи й зустрілися через 3 години. Один з пішоходів до зустрічі подолав на 6 км більше, ніж другий. Знайдіть швидкість кожного пішохода. скласти рівняння

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Лера.

Ответ:

Пусть х (км/ч) - скорость одного пешехода; 3х (км) - расстояние, которое он прошёл до встречи за 3 часа

у (км/ч) - скорость другого пешехода; 3у (км) - расстояние, которое он прошёл до встречи за 3 часа.

Составим систему уравнений по условию задачи и решим её методом алгебраического сложения:

3х + 3у = 30

3х - 3у = 6

-----------------

6х = 36

х = 36 : 6

х = 6 (км/ч) - скорость одного пешехода

-----------------

Подставим значение х в любое уравнение системы

3 * 6 + 3у = 30                             3 * 6 - 3у = 6

18 + 3у = 30                                18 - 3у = 6

3у = 30 - 18                                 3у = 18 - 6

3у = 12                                        3у = 12

у = 12 : 3                                      у = 12 : 3

у = 4                                             у = 4 (км/ч) - скорость другого пешехода

Р.S. Скорость второго пешехода (у) можно найти ещё и так:

30 : 3 = 10 (км/ч) - скорость сближения двух пешеходов 

10 - 6 = 4 (км/ч) - скорость второго пешехода.

Вiдповiдь: 6 км/год i 4 км/год.

Отвечает Грановская Арина.

Ответ:

4 км/год; 6 км/год

Объяснение:

знайдемо відстані, які пройшли пішоходи

нехай один з них пройшов s1, тоді другий s1+6

s1 + s1+6 = 30

2*s1 = 24

s1 = 12

s2 = 18

проходили вони ці відстані за 3 години кожен.

тому швидкість одного 12/3 = 4 км/год

швидкість  другого 18/3 = 6 км/год

нехай швидкість одгого пішохода х