ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 20БАЛОВ!!! За 3 години автобусом і 5 годин протягом турист подолав 450

км.Знайдіть швидкість потяга на 10 км/год більша за швидкістю автобуса. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шабрацкий Никита.

Ответ:

розв'язок через систему рівнянь

50 і 60

Объяснение:

Нехай х км/год - швидкість потяга, тоді у км/год- швидкість автобуса. Автобусом їхав турист 3 години, нехай шлях, який подолав турист автобусом - 3у, тоді 5х- шлях на потязі. Весь шлях- 450 км: 5х+3у=450.

Швидкість потяга на 10 км/год більша за швидкість автобуса: х-у=10

5х+3у=450

х-у=10

х=10+у

5(10+у)+3у=450

5(10+y)+3у=450

50+5у+3у=450

8у=400

у=50 км/год - швидкість автобуса

х=10+50=60 км/год - швидкість потяга