Група школярів виїхала на екскурсію з Житомира до Рівного автобусом, а повернулася до Житомира

потягом, витративши на зворотній шлях на 1 год більше. Довжина шосе між містами – 180 км, залізничної колії – 200 км. Швидкість автобуса на 10 км/год більша за швидкість потяга. Установіть відповідність. Швидкість потяга -

Ответы на вопрос

Отвечает Савчук Юра.

Ответ:

50

Объяснение:

x - время в пути на автобусе, ч.

(x+1) - время в пути на поезде, ч.

y - скорость поезда, км/ч.

(y+10) - скорость автобуса, км/ч.

Система уравнений:

x(y+10)=180

y(x+1)=200

1) x(y+10)=180

xy+10x=180

xy=180-10x

2) y(x+1)=200

xy+y=200

xy=200-y

180-10x=200-y

y=200-180+10x

y=10(2+x)

10(2+x)(x+1)=200

2x+2+x²+x=200/10

x²+3x-18=0; D=9+72=81

x₁=(-3-9)/2=-6 - ответ не подходит.

x₂=(-3+9)/2=3 ч - время в пути на автобусе.

y(3+1)=200

y=200/4

y=50 км/ч - скорость поезда.