за 9 кг апельсинiв i 3 кг лимонiв заплатили 376,5 грн . скiльки коштуэе 1 кг апельсинiв i 1 кг

лимонiв, якщо 4 кг апельсинiв дорожчi за 2 кг лимонiв на 69 грн?​

Ответы на вопрос

Отвечает Фертов Костя.

х - ціна 1 кг апельсинiв,

у - ціна 1 кг лимонiв,

║ 9х + 3у = 376,5,

║ 4х - 2у = 69,

розв'язуємо систему рівнянь методом додавання:

║ 9х + 3у = 376,5,  (* 2 )

║ 4х - 2у = 69,        (* 3),

║ 18х + 6у = 753,

║ 12х - 6у = 207,

18х + 6у + 12х - 6у = 753 + 207,

30х = 960,

х = 32 грн. - коштує 1 кг апельсинiв

з 2 рівняння:

4х - 2у = 69,

у = (4х - 69) : 2 = (4*32 - 69) : 2 = 29,5 грн. - коштує 1 кг лимонів