Обчислити перший член і різницю арифметичної прогресії,якщо а5+а12=36,а3+а19=6


Ответы на вопрос

Отвечает Галкин Гала.

Ответ:

a5 + a12 = 36 \\ 5a + 12a = 36 \\ 17a = 36 \\ a =  \frac{36}{17}  = 2 \frac{2}{17}  \\  \\ a3 + a19 = 6 \\ 3a + 19a = 6 \\ 21a = 6 \\ a =  \frac{6}{21}  =  3\frac{1}{2}