Із двох селищ одночасно назустріч одне одному вийшли пішохід та велосипедист і зустрілися через 3

години Відстань між селищами 45 км. Знайдіть швидкість кожного з них якщо відомо що пішохід за 3 години пройшов на 11 км більше ніж велосипедист за 1 год

Ответы на вопрос

Отвечает Ялмурзина Ильзира.

Відповідь:

6,5 км/год швидкість пішохода; 8,5 км/год швидкість велосипедиста

Пояснення:

Швидкість пішохода х км/год; швидкість велосипедиста у км/год.

За три години до зустрічі пішохід пройшов 3х км; велосипедист проіхав 3у км

За умовою:

3х+3у=45

пішохід за 3 години пройшов на (3х-1у)=(3х-у)км більше ніж велосипедист. За умовою:

3х-у=11

Маємо систему рівнянь:

3х+3у=45

{

3х-у=11

Перше рівняння поділимо на 3 і вирішуємо способом додавання:

х+у=15

{

3х-у=11

х+у+3х-у=15+11

4х=26

х=26:4

х=6,5 км/год швидкість пішохода

3*6,5-у=11

19,5-11=у

у=8,5 км/год швидкість велосипедиста