У каструлі було молоко. Пес Барбос відпив 2/5 усього молока, а кіт Мурко - 1/3 решти, після чого в

каструлі залишилося 1,2 л молока. Скільки молока було в каструлі?

Ответы на вопрос

Отвечает Полосухин Артём.

Відповідь:

3 літри молока було в каструлі

Пояснення:

Нехай усього молка було- х літрів, тоді пес відпив \frac{2}{5}x,

а кіт  \frac{1}{3}*(x-\frac{2}{5}x)=\frac{1}{3}(\frac{5x-2x}{5}  )=\frac{1}{3}*\frac{3x}{5}=\frac{1}{5}x
За умовами завдання складемо рівняння

x-\frac{2}{5}x-\frac{1}{5}x=1\frac{2}{10};\\ \\ \frac{5x-2x-x}{5} =\frac{12}{10};\\ \frac{2x}{5}=\frac{6}{5}   ;\\2x=6;\\\\x=3

Отвечает Гненюк Антон.

Ответ:

3 литра.

Объяснение:

1) 1 - 2/5 = 5/5 - 2/5 = 3/5 (всего молока) осталось после Барбоса.

2) 3/5 • 1/3 = (3•1)/(5•3) = 1/5 (всего молока) досталось коту.

3) 3/5 - 1/5 = 2/5 (всего молока) осталось в кастрюле.

4) 1,2 : 2/5 = 1,2 : 0,4 = 12 : 4 = 3(л) молока было первоначально в кастрюле.