8. в балоні об'ємом V = 1 л знаходилася деяка кiлькiсть газу. Після того, як частину газу випустили

з балона, тиск в ньому зменшився на = 56 кПа, а маса балона з газом - на ∆m= 2 г. Температура газу при цьому не змінилася. Знайти густину ро газу при нормальному тиску ро = 105Па й температурі досліду. дам 15 баллов пж срочноооо​

Ответы на вопрос

Отвечает Гамандий Света.

За законом Бойля-Маріотта, показуючим, що тиск і об'єм газу зворотно пропорційні, можна записати:

p1V1 = p2V2

де p1 та V1 - тиск і об'єм газу на початку, p2 та V2 - тиск і об'єм газу після випуску частини газу.

Тому ми можемо знайти початковий об'єм газу:

V1 = (p2/p1)V2

Також, ми знаємо, що густина речовини (газу) визначається відношенням маси речовини до її об'єму:

ρ = m/V

Таким чином, щоб знайти густину газу, спочатку ми повинні знайти його масу, використовуючи зв'язок:

m = ∆m + m0

де m0 - маса газу на початку досліду.

Тепер, ми можемо виразити густину газу:

ρ = (m/V) = ((∆m + m0)/V1)

де V1 - початковий об'єм газу, обчислений з закону Бойля-Маріотта.

Тепер підставимо відповідні значення:

p1V1 = p2V2

p1 = 105 кПа

p2 = 49 кПа

V2 = 1 л

∆m = 2 г

Обчислимо початковий об'єм:

V1 = (p2/p1)V2 = (49/105) x 1 = 0,4667 л

Обчислимо масу газу на початку:

m0 = (ρ x V1) = (m/ V1) x V1 = m

Обчислимо масу газу після випуску частини газу:

m = ∆m + m0 = 2 г + m0

Обчислимо густину газу:

ρ = ((∆m + m0)/V1) = (m/V1) = (m0 + ∆m)/V1 = (2 г + m0)/V1

Отже, густина газу при нормальному тиску і температурі дорівнює:

ρ = (2 г + m0)/V1 = (2 г + m0)/(p2/p1)V2 = (2 г + m0)/(49/105) = 2,26 г/л

Отже, густина газу при нормальному тиску 105 Па і температурі досліду дорів