Яку роботу треба виконати, щоб по похилій площині з кутом нахилу 30° витягти вантаж масою 400 кг на

висоту 2 м, якщо коефіцієнт тертя 0,3? Який ККД похилої площини?

Ответы на вопрос

Отвечает Іванів Роман.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі, спочатку потрібно визначити силу тертя та силу, необхідну для підйому вантажу.

Сила тертя, яку необхідно подолати для переміщення вантажу по похилій площині, можна визначити за формулою:

Fт = μ * Fn

де Fт - сила тертя, μ - коефіцієнт тертя, Fn - нормальна сила, яка дорівнює вазі вантажу, помноженій на косинус кута нахилу:

Fn = m * g * cos(θ)

де m - маса вантажу, g - прискорення вільного падіння, θ - кут нахилу.

Отже, Fn = 400 кг * 9,81 м/с² * cos(30°) = 3 406,5 Н

Тоді Fт = 0,3 * 3 406,5 Н = 1 021,95 Н

Сила, необхідна для підйому вантажу на висоту 2 м, можна визначити за формулою:

Fп = m * g * h

де h - висота підйому.

Отже, Fп = 400 кг * 9,81 м/с² * 2 м = 7 848 Н

Коефіцієнт корисної дії (ККД) похилої площини можна визначити як відношення сили, необхідної для підйому вантажу, до сили, яку необхідно прикласти на похилу площину:

η = Fп / (Fn - Fт)

Отже, η = 7 848 Н / (3 406,5 Н - 1 021,95 Н) = 2,92 або 292%.

Отже, для витягання вантажу масою 400 кг на висоту 2 м по похилій площині з кутом нахилу 30° з коефіцієнтом тертя 0,3, необхідно прикласти силу, рівну 10 870,45 Н. ККД похилої площини в цьому випадку становить 292%.

Объяснение: