Довжина одного плеча важеля 15 см, а другого – 45 см. До меншого плеча важеля прикріпили тіло масою

2,4 кг. Тіло якої маси необхідно прикріпити до більшого плеча, щоб важіль перебував у рівновазі? Запиши лише числове значення відповіді з точністю до десятих в одиницях вимірювання, що відповідають системі СІ.

Ответы на вопрос

Отвечает Ягодина Полина.

Ответ:

За умовою задачі, важіль перебуває у рівновазі, тому моменти сил, що діють на нього, повинні бути рівні:

M1 = M2

де M1 - момент сили, що діє на важіль від прикріпленого до меншого плеча тіла, M2 - момент сили, що діє на важіль від прикріпленого до більшого плеча тіла.

Момент сили можна обчислити, помноживши силу на довжину плеча, на якому вона діє:

M = Fl

де F - сила, l - довжина плеча.

За умовою задачі, до меншого плеча прикріплено тіло масою 2,4 кг, тому сила, яка діє на важіль від цього тіла, дорівнює:

F1 = mg

де g - прискорення вільного падіння, g ≈ 9,81 м/с².

F1 = 2,4 кг * 9,81 м/с² = 23,544 Н

Довжина меншого плеча важеля l1 = 15 см = 0,15 м, а довжина більшого плеча l2 = 45 см = 0,45 м.

Тоді, за рівнянням моментів:

M1 = M2

F1 * l1 = F2 * l2

F2 = F1 * l1 / l2

F2 = 23,544 Н * 0,15 м / 0,45 м ≈ 7,848 Н

Отже, тіло масою близько 7,8 кг потрібно прикріпити до більшого плеча важеля, щоб важіль перебував у рівновазі.

Объяснение:

можете пометить как лучший ответ, если помог