Хлопчик, катаючись на каруселі, яка робить 15 обертів за 2 хв, сидить на відстані 1,5 м від осі

обертання каруселі. Визначте частоту обертання та доцентрове прискорення руху хлопчика. БУДЬ ЛАСКА ДУЖЕ СРОЧНООО!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Кенжеалы Фарида.

Ответ:

Отже, частота обертання хлопчика складає 0.125 об/с, а доцентрове прискорення його руху дорівнює приблизно 0.196 м/с².

Объяснение:

Для визначення частоти обертання і доцентрового прискорення хлопчика, спершу перетворимо дані:

Час обертання каруселі в секундах:

2 хв = 2 * 60 с = 120 с

Кількість обертів (n) каруселі за цей час:

n = 15

Тепер ми можемо знайти частоту обертання (f) та доцентрове прискорення (a_c):

Частота обертання (f) виражається як кількість обертів на одиницю часу:

f = n / t

f = 15 обертів / 120 с = 0.125 об/с

Доцентрове прискорення (a_c) визначається за допомогою формули:

a_c = (4 * π² * R) / T²

де:

R - радіус каруселі, який дорівнює 1.5 м,

T - період обертання (у секундах), T = 120 с.

Підставимо значення і обчислимо:

a_c = (4 * π² * 1.5 м) / (120 с)² ≈ 0.196 м/с²

Отже, частота обертання хлопчика складає 0.125 об/с, а доцентрове прискорення його руху дорівнює приблизно 0.196 м/с².