Хлопчик маса якого 50 кг, спустившись на санках з гірки, проїхав по горизонтальній дорозі до

зупинки шлях 20 м за 10 с . Визначити коефіцієнт тертя, якщо прийняти g =10 м/с2. Відповідь дати з точністю до сотих. У відповідь записати лише число і не вказувати розмірність.

Ответы на вопрос

Отвечает Эбасан Эльвина.

Ответ:

дано:

m = 50 кг.

S = 20 м.

t = 10 с.

Fтр =?

n =?

________

Рішення:

Згідно з другим законом Ньютона:

Fтр = m * a;

Де Fтр = n * m * g;

 (1)

Тепер запишемо формулу шляху:

Де V0 = 0 м / с. отримуємо:

 (2)

Підставами формулу (1) в формулу (2), отримаємо:

вважаємо:

S = (2 * 20) / (10 * 10 ^ 2) = 40/1000 = 0,04.

Ми знайшли коефіцієнт тертя. Залишилося підставити це значення в формулу Fтр = n * m * g; І задача вирішена. вважаємо:

Fтр = 0,04 * 50 * 10 = 20 Н.

Відповідь: n = 0,04; Fтр = 20 Н.

Объяснение:

20 м за 10 с - это равнозамедленное движение. S=a*t в квадрате / 2. Тогда а=2*S/t в квадрате = 40/100=0,4 м/с2. Сила трения F=m*a, F=50 кг*0,4 м/с2=20 Н (Ньютонов). К-т трения k=F/G=20/50*9,8