1.Визначити активність радію -226, якщо на даний момент часу в даному радіонуклідів міститься 0,2

моль речовини. Стала радіоактивного розпаду Радію 1,37×10 -11 с-1. 2.У початковий момент активність деякої радіоактивної речовини складала 1,2 ×10 7 БК. Якою буде активність цієї речовини через інтервал часу, який дорівнює двом періодам піврозпаду?​

Ответы на вопрос

Отвечает Тягунов Тимофей.

Ответ:

Объяснение:

Задача 1

Дано:

ν = 0,2 моль

λ = 1,37·10⁻¹¹ c⁻¹

______________

A₀ - ?

1)

Определим количество ядер радия-226 в начальный момент:

N₀ = ν·Nₐ = 0,2·6,02·10²³ ≈ 1,2·10²³

2)

Находим начальную активность радия-226:

А₀ = λ·N₀

A₀ = 1,37·10⁻¹¹·1,2·10²³ ≈ 1,6·10¹² Бк

Задача 2

Дано:

A₀ = 1,2·10⁷ Бк

t = 2·T₁/₂

__________

A - ?

А здесь сразу воспользуемся формулой:

A = A₀ / (2ⁿ)

где:

n = t / (T₁/₂) = 2

A = A₀ / 4 = 1,2·10⁷ / 4 = 3·10⁶ Бк