СРОЧНО!!! ДАЮ 90 БАЛЛОВ Виконання роботи передбачає використання таблиці Менделєєва. 1. (Бали: 1)

Кількість протонів у ядрі деякого елемента дорівнює 3, причому маса всього ядра дорівнює 7 атомним одиницям маси. Запишіть нуклід цього ядра. 2. (Бали: 2) Ядро атома Кремнію-28 зазнає α-розпаду. Запишіть рівняння ядерної реакції та вкажіть, ядро якого елементу утворилося. 3. (Бали: 2) Ядро деякого атому зазнає радіоактивного β-розпаду, так що в результаті залишається ізотоп Цинку-64. Запишіть рівняння ядерної реакції та вкажіть, ядро якого елементу зазнає радіоактивного розпаду. 4. (Бали: 1) Період напіврозпаду Радію-226 дорівнює 1600 років. Знайдіть, яка частина від початкової кількості елемента залишиться через 4,8 тис. років. 5. (Бали: 2) Визначте, яке ядро утворюється в результаті 2 α-розпадів і 3 β-розпадів Протактинію-234. 7. (Бали: 2) Активність радіоактивного джерела за 635 діб зменшилась у 32 рази. За який час активність цього ж джерела зменшиться у 16 разів?

Ответы на вопрос

Отвечает Спаривак Санёк.

Ответ:

(Бали: 1)

1Нуклід цього ядра - літій-7 (7Li3), оскільки кількість протонів (заряд ядра) визначає елемент, а масове число (сума протонів та нейтронів) визначає ізотоп елемента.

(Бали: 2)

2Рівняння реакції α-розпаду Кремнію-28:

28Si14 → 4He2 + 24Mg12

У результаті α-розпаду утворилось ядро Магнію-24.

(Бали: 2)

3Рівняння реакції β-розпаду:

XZ → Y(A+1)Z + e-1 + νe

де XZ - початкове ядро, Y(A+1)Z - кінцеве ядро, e-1 - електрон, νe - антинейтрино електронного типу.

У результаті β-розпаду Цинку-64 утворюється ядро Нікелю-64.

(Бали: 1)

4За формулою напіврозпаду:

N = N0 * (1/2)^(t/T)

де N0 - початкова кількість елемента, N - кількість елемента через час t, T - період напіврозпаду.

Підставляючи дані, отримаємо:

1/16 = (1/2)^(4800/1600) * (N/N0)

N/N0 = 1/4

Таким чином, залишиться 1/4 від початкової кількості елемента.

(Бали: 2)

5Результат 2 α-розпадів та 3 β-розпадів Протактинію-234:

234Pa91 → 222Ra88 → 218Rn86 → 214Po84 → 214Bi83 → 214Po84

У результаті 2 α-розпадів та 3 β-розпадів утворюється ядро Половця-210.

(Бали: 2)

7За формулою закона радіоактивного розпаду:

A = A0 * (1/2)^(t/T)

де A0 - початкова активність, A - активність через час t, T - період напіврозпаду.

Отже, 32 = (1/2)^(635/T)

T = 1985 днів або 5,44 року.

Для зменшення активності у 16 разів необхідно ще

Объяснение:

Отвечает Николаева Алина.

Ответ:

1) Ядром цього ядра є літій-7 (позначається 7Li).

2) Формула ядерної реакції: 28Si → 24Mg + 4He, внаслідок чого утворюється ядро магнію-24.

3) Рівняння ядерної реакції. xe → 64Zn + β-, де Xe - ядро ксенону.

4) Згідно з рівнянням періоду напіврозпаду, можна визначити, що половина початкової кількості елемента залишається після періоду напіврозпаду в 1 рік; 4,8 тис. років - це 3 періоди напіврозпаду (1600 х 3 = 4800), отже, залишиться (1/2)^3 = 1/8 кількості елемента.

5) Рівняння ядерної реакції: 234 Па → 226Ra + 4He → 222Rn + β- → 222Fr + β- → 222Ra + β-. В результаті утворюється ядро радію-222.

Радіоактивність джерела зменшується в 32 рази за 635 днів, тобто за один день вона зменшується в 32/635 разів. Щоб зменшити радіоактивність у 16 разів, її потрібно зменшити ще у 2 рази (32/2 = 16). Отже, знайдемо, скільки днів знадобиться, щоб зменшити активність у 2 рази. 32/2 = 16, 635/16 = 39,7 днів. Отже, за 39,7 днів активність цього джерела світла зменшиться в 16 разів.