У прямокутному трикутнику один з гострих кутів дорівнює 60°, а сума гіпотенузи та меншого катета

дорівнює 21 см. Знайди довжину гіпотенузи. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сметанка Камилла.

Відповідь:

довжина гіпотенузи дорівнює 14см. ​

Пояснення:

Так як один з кутів дорівнює 60 ° другий гострий кут  дорівнює 30 ° , тому що  сума гострих кутів прямокутного трикутника дорівнює 90°,тоді 90-60 = 30 °

Катет лежить супротив кута 30°, він  найменший і дорівнює половині гіпотенузи.

сума гіпотенузи та меншого катета дорівнює 21 см.

Знайди довжину гіпотенузи. ​

нехай х-це найменьший катет трикутника,2х-гіпотенуза,тоді

отримуємо рівняння:

 х+2х=21 см ; 3х =21 см;   х=7 см ;х-найменьший катет :

2*7 = 14 см; 2х- гіпотенуза

Сума гіпотенузи та меншого катета дорівнює 21 см  згідно умови : 7+14=21см