Якщо гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 12см, а один із гострих кутів — 30°, то катет,

прилеглий до цього кута, дорівнює... 2°. Якщо катет прямокутного трикутника дорівнює 18см, а протилежний йому кут —45°, то гіпотенуза трикутника дорівнює... .3°. За відомим катетом КМ =12см і протилежним кутом 30° прямокутного трикутника MNK : визначте катет MN. 4°. Якщо гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 24 см, а один із гострих кутів дорівнює 60°, то катет, протилежний цьому куту дорівнює... 5°. У прямокутному трикутнику гіпотенуза дорівнює 24 см, а один з катетів — 12см. Знайдіть другий катет і гострі кути трикутника. 6*. Один із кутів ромба дорівнює 120°, а діагональ, проведена з вершини другого кута, дорівнює 16 см. Знайдіть периметр ромба. 7*. У рівносторонньому трикутнику висота дорівнює 10 см. Знайдіть сторони трикутника. 8*. Один із кутів ромба дорівнює 60°, а сторона — 4 см. Знайдіть діагоналі ромб

Ответы на вопрос

Отвечает Milano Oksy.

Відповідь:

1) 6\sqrt{3} см4 2) 18\sqrt{2} см; 3)MN=12\sqrt{3} (см); 4.12√3(см); 5. ∠1=30°, ∠2= 60°, катет= 12√3 см;  6. 64/√3≈37.6 cм; 7. 20/√3≈11,5 см 8. 4 см і 4√3 см.

Пояснення: с- гіпотенуза, а і b- катети

1.Інший кут(протилежний до заданого)катета=180°-(90°+30°)=60°  за теоремою синусів прилеглий катет а =12*sin 60°=12*√3/2=6 √3(см)

2. коли кут = 45°, то інший кут теж рівен 45°- трикутник рівнобедрений,

с²=2а².c=\sqrt{2*18^2}=18\sqrt{2}(см)

3. за теоремою синусів : \frac{KM}{sin 30}=\frac{MN}{sin 60}; \\ 12*\frac{\sqrt{3} }{2}=MN*\frac{1}{2}     /*2

MN=12\sqrt{3} (см)

4. як у першій задачі катет=24*sin 60°=24*√3/2=12√3(см)

5. якщо у прямокутному Δ, катет= 1/2 гіпотенузи, то це катет, що лежить проти кута в 30°.

відповідь: ∠1=30°, ∠2= 60°, катет= 12√3 см.

6. За властивостями ромба : його діагоналі є бісектрисами кутів, у точці перетину ділять себе навпіл, та є перпендикулярні одна до другої. Так як один з кутів 120°, то поділений діагоналю навпіл= 120°:2=60°., трикутник утворений цією діагоналлю буде рівностороннім, так як протилежні кути в ромбу рівні, а сума усіх кутів Δ=60°. Друга напівдіогональбуде висотою цього трикутника( бо діагоналі утворюють між собою  прямий кут) Знайдемо сторону ромбу , с²=8²+(с/2)²

4с²-с²=64*4; 3с²=256.c= \sqrt{256/3} =\frac{16}{\sqrt{3} }

P=4*16/√3=64/√3≈37.6 cм

7.  за теоремою Піфагору знайдемо сторону в утвореному висотою прямокутному трикутнику с²=10²+ (с/2)²;3с²=400. с= √( 400/3)=20/√3≈11,5 см

8.  Діагоналі ромба ділять його на 4-ри прямокутних трикутники, які попарно рівні. Так як діагоналі ромба є його бісектрисами,то утворені трикутники мають кути 30°,60°,90°. тоді менша гіпотинуза = 2*2= 4см, а більша 2√3*2=4√3 см