Вуглеводень має молярну масу 56 г/моль. До його складу входить 85,72 % Карбону. Встановіть

формулу вуглеводню та вкажіть загальну кількість атомів Гідрогену у молекулі.

Ответы на вопрос

Отвечает Липский Ростик.

Відповідь:

Для визначення формули вуглеводню та загальної кількості атомів водню у молекулі, спочатку знайдемо кількість атомів вуглецю та водню у молекулі.

1. Відомо, що вуглеводень складається з вуглецю (C) і водню (H). Позначимо масову частку вуглецю у сполуці як X, а масову частку водню як Y.

2. За умовою завдання, масова частка вуглецю (X) дорівнює 85,72%. Тобто, X = 85,72%.

3. Тепер знайдемо масову частку водню (Y). Загальна масова частка в сполуці дорівнює 100%, тому:

Y = 100% - X = 100% - 85,72% = 14,28%.

4. Тепер обчислимо масові співвідношення атомів водню і вуглецю у молекулі вуглеводню:

- Для вуглецю (C), масове співвідношення дорівнює відсотковій масовій частці, поділеній на масу атома вуглецю (періодична таблиця вказує, що маса атома вуглецю дорівнює приблизно 12 г/моль):

Масове співвідношення C = (X / 100%) * (12 г/моль) = (85,72% / 100%) * (12 г/моль) = 10,29 г/моль для вуглецю.

- Для водню (H), масове співвідношення дорівнює відсотковій масовій частці, поділеній на масу атома водню (періодична таблиця вказує, що маса атома водню дорівнює приблизно 1 г/моль):

Масове співвідношення H = (Y / 100%) * (1 г/моль) = (14,28% / 100%) * (1 г/моль) = 0,1428 г/моль для водню.

5. Тепер можемо знайти формулу вуглеводню, знаючи масове співвідношення C і H. Формула вуглеводню буде виглядати наступним чином:

C₁₀,₂₉ H₀,₁₄₂₈

Отже, формула вуглеводню це C₁₀,₂₉ H₀,₁₄₂₈, що означає, що в молекулі вуглеводню є 10 атомів вуглецю і приблизно 14 атомів водню.