Діагональ прямокутника дорівнює 13 см, а одна з його сторін 12 см. знайдіть другу сторону

прямокутника​

Ответы на вопрос

Отвечает Трунова Эля.

Ответ:

Друга сторона прямокутника дорівнює 5 см

Объяснение:

Діагональ прямокутника дорівнює 13 см, а одна з його сторін 12 см. Знайдіть другу сторону прямокутника.​

  • Прямокутником називається паралелограм, у якого всі кути прямі.
  • Діагоналі прямокутника рівні.
  • Протилежні сторони прямокутника рівні.

Дано: ABCD - прямокутник. АС - діагональ, АС = 13 см, ВС = 12 см

Знайти: АВ.

Розв'язання:

Кожна діагональ прямокутника розбиває його на два рівні прямокутні трикутники (ознака рівності: «за трьома сторонами»)

Діагональ прямокутника є гіпотенузою прямокутного трикутника.

Розглянемо прямокутний трикутник АВС (∠В=90°).

За умовою: гіпотенуза АС = 13 см, катет ВС = 12 см.

За теоремою Піфагора знайдемо катет AB:

АВ²=АС²-ВС²=13²-12²=169-144=25

АВ=√25=5 (см)

Відповідь: Друга сторона прямокутника дорівнює 5 см

#SPJ1