В трапеции ABCD AO=15 см, BO=8см, AC=27см, найдите сторону DO


Ответы на вопрос

Отвечает Пономарёв Максим.

Нехай ABCD - трапеція, AD || BC, AD - більша основа і BC - менша основа. AC і BD - діагоналі трапеції; OC = 27-15=12 см.

\angle AOD=\angle BOC як вертикальні; \angle DAC=\angle ACB як навхрест лежащі. Трикутники AOD і BOC подібні за двома кутами

\dfrac{AO}{OC}=\dfrac{OD}{BO};~~~~~ OD=10 см.