Дано два ЦІЛИХ числа, одне з яких на 12 менше за інше. Знайдіть ці числа, якщо 3/4 першого числа

дорівню- ють 50% другого

Ответы на вопрос

Отвечает Сивков Кирилл.

Ответ:

Давайте позначимо два цілих числа, одне з яких на 12 менше за інше, так: x і x - 12. За умовою завдання, ми знаємо, що 3/4 першого числа дорівнює 50% другого числа. Ми можемо записати це у вигляді рівняння:

(3/4)x = 0.5(x - 12)

Тепер це рівняння для x:

3x/4 = 0.5x - 6

Переносимо 0.5x наліво:

3x/4 - 0.5x = -6

Знайдемо спільний знаменник:

(3x - 2x)/4 = -6

x/4 = -6

Помножимо обидві сторони на 4, щоб позбутися знаменника:

x = -6 * 4

x = -24

Отже, перше число x дорівнює -24, а друге число (x - 12) дорівнює -24 - 12 = -36. Таким чином, перше число -24, а друге число -36.