Знайти значення m,при якому рівняння x(в квадраті)-mx+3=0 має один з коренів, що =-0,6​


Ответы на вопрос

Отвечает Русс Герман.

x^2-mx+3=0\\ \\ x_{1,2}=\frac{-(-m)\pm\sqrt{(-m)^2-4\cdot 1 \cdot 3}}{2\cdot 1}=\frac{m\p\sqrt{m^2-12}}{2} \\ \\ x_1=-0,6 \\ \\ \frac{m\pm\sqrt{m^2-12}}{2}=-0,6  \\ \\ m\pm\sqrt{m^2-12}=-1,2 \\ \\  1) \ m+\sqrt{m^2-12}=-1,2 \\ \\ \sqrt{m^2-12}=-1,2-m\ \ \ |^2\\ \\  m^2-12=(-1,2-m)^2 \\ \\ m^2-12=1,44+2,4m+m^2 \\ \\ m^2-m^2-2,4m=1,44+12 \\ \\ -2,4m=13,44 \\ \\ m=-\frac{13,44}{2,4}=-\frac{1344}{240}=-\frac{56}{10}=-5,6

Проверка:

-5,6+\sqrt{(-5,6)^2-12}=-1,2 \\ \\ -5,6+\sqrt{31,36-12}=-1,2 \\ \\ -5,6+\sqrt{19,36}=-1,2 \\ \\ -5,6 +4,4=-1,2 \\ \\ -1,2=-1,2

2) \ m-\sqrt{m^2-12} =-1,2 \\ \\ -\sqrt{m^2-12}=-1,2-m \ \ \ |^2 \\ \\ m^2-12=(-1,2-m)^2 \\ \\ m^2-12=1,44-2,4m+m^2 \\ \\ m^2-m^2 +2,4m=1,44+12 \\ \\ 2,4m=13,44 \\ \\ m=-5,6

Проверка:

-5,6-\sqrt{(-5,6)^2-12}=-1,2 \\ \\ -5,6 -4,4 =-1,2 \\ \\ -10\neq -1,2