знайти шостий член і суму десяти перших членів арифметичної прогресії 3;5;7;9 срочно сегодня здать ​


Ответы на вопрос

Отвечает Шімон Мирослава.

Ответ:

Щоб знайти шостий член, ми можемо скористатися формулою арифметичної прогресії

aₙ = a₁ + (n - 1) * d,

a₆ = 3 + (6 - 1) * 2,

a₆ = 3 + 5 * 2,

a₆ = 3 + 10,

a₆ = 13.

Sₙ = (n/2) * [2a₁ + (n - 1) * d],

S₁₀ = (10/2) * [2 * 3 + (10 - 1) * 2],

S₁₀ = 5 * [6 + 18],

S₁₀ = 5 * 24,

S₁₀ = 120.

Отже, сума перших десяти членів арифметичної прогресії дорівнює 120.

Объяснение: