Визначити при якому значенні а число 5 є коренем рівняння 3a²x²-4ax -260-0


Ответы на вопрос

Отвечает Федорова Алёнушка.

Ответ:   при а = - 1 11/15   і   а = 2 .

Объяснение:

   3a²x²- 4ax - 260 = 0 ;  х = 5 - корінь рівняння

При  х = 5  ,  3а² * 5² - 4а * 5 - 260 = 0 ;

          15а² - 4а - 52 = 0 ;   D = (- 4 )² + 4 * 15 * 52 = 3136 > 0 ;

            a₁ = - 1 11/15 ;     a₂ = 2 .