Земельна ділянка має форму прямокутника, довжина якого на 5 м більш ніж ширина. Якою має бути

шпирина ділянки, щоб 11 площа була не меншою за 36 м³​

Ответы на вопрос

Отвечает Максимов Евгений.

Відповідь:

Ширина ділянки повинна бути не меншою від 4 м.

Пояснення:

Нехай х - це ширина прямокутної ділянки, тоді довжина цієї ділянки буде рівна (х+5).

Складемо нерівність згідно умови.

x*(x+5)\geq 36  або x^{2} + 5x - 36\geq 0

Розв'яжемо  квадратне рівняння

x^{2} + 5x - 36 =0

D=5^{2}+4*36=169 > 0\\ x_{1} =\frac{-5-13}{2}=-9;   x_{2} =\frac{-5+13}{2}=4

Перший розв'язок - від'ємний, не задовільняє умову задачі.

Лишається другий розв'язок, він задовільняє умову задачі.

Отже щоб площа прямокутної земельної ділянки була не меншою 36 квадратних метрів, її ширина повинна бути не менше 4 м.