21. Щоб надолужити запізнення потяг збільшив свою швидкість на перегоні із 70 км/год до 80 км/год.

На скільки відсотків зменшився час руху потяга на цьому перегоні порівняно із запланованим часом?

Ответы на вопрос

Отвечает Асташенко Семён.

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі ми можемо скористатися формулою:

час = відстань / швидкість

При швидкості 70 км/год час руху потяга на перегоні дорівнює t1, а при швидкості 80 км/год - t2.

Нехай відстань на перегоні дорівнює d.

Тоді запланований час руху потяга на цьому перегоні:

t1 = d / 70

А час, який потяг витратить на той самий перегон за швидкості 80 км/год:

t2 = d / 80

Щоб знайти на скільки відсотків зменшився час руху потяга на цьому перегоні, ми можемо порівняти t1 і t2:

(t1 - t2) / t1 * 100%

Підставляємо значення t1 і t2:

(t1 - t2) / t1 * 100% = (d / 70 - d / 80) / (d / 70) * 100%

Спрощуємо вираз:

(t1 - t2) / t1 * 100% = (8 - 7) / 8 * 100% = 12.5%

Отже, час руху потяга на перегоні зменшився на 12.5% порівняно із запланованим часом

Отвечает Виноградова Оливия.

Ответ:

Час руху потяга на цьому перегоні зменшився на 12.5% порівняно з запланованим часом.