(-5x+y=-37. 4. Розв'язати систему рiвнянь способом додавання: (2х-у=3. 3x-2y=-8. 5. За 9 ручок і

4 олівці заплатили 172 грн. Скільки коштує одна ручка і скільки один олiвець, якщо дві ручки дорожчі за три олiвцi на 11 грн.?

Ответы на вопрос

Отвечает Янченко Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Розв'язання системи рівнянь способом додавання:

Починаємо зі спільного множення другого рівняння на 2, щоб у кожному рівнянні коефіцієнт перед х був однаковим. Отримаємо:

2x - y = 3

6x - 4y = -16

Потім додаємо два рівняння:

(2x - y) + (6x - 4y) = 3 - 16

8x - 5y = -13

Отже, розв'язок системи рівнянь: x = -13/8, y = -29/8.

Розв'язання задачі про ручки та олівці:

Позначимо ціну однієї ручки як х, а ціну одного олівця як у. За умовою задачі маємо наступну систему рівнянь:

9x + 4y = 172

2x - 3y = -11

Розв'язавши цю систему, знаходимо, що x = 16, а y = 23. Тому одна ручка коштує 16 грн, а один олівець коштує 23 грн.