Записати у вигляді звичайного дробу нескінченний періодичний дріб 2,(3).


Ответы на вопрос

Отвечает Базанов Михаил.

Відповідь:

2 1/3

Пояснення:

Тут можна скористатися різними варіантами , наприклад через суму нескінченної геометричної прогресії : S= b1/(1-q)

Розпишемо 0,(3) :

0,(3)= 0,3 + 0,03 + ...

b1 = 0,3

q = 0,03 / 0,3 = 0,1

S = 0,3/(1 - 0,1)= 0,3/0,9 = 3/9 = 1/3 , що і треба було знайти