7x²+x-8=0через дискриминант ​


Ответы на вопрос

Отвечает Лютанов Дима.
Для того, щоб знайти корені квадратного рівняння 7x² + x - 8 = 0 через дискримінант, спочатку потрібно обчислити дискримінант за формулою:

D = b² - 4ac,

де a, b і c - це коефіцієнти квадратного рівняння ax² + bx + c = 0.

У нашому випадку a = 7, b = 1 і c = -8, тому

D = (1)² - 4(7)(-8) = 225.

Отже, дискримінант D дорівнює 225.

Далі, за формулою корені квадратного рівняння можна знайти:

x₁,₂ = (-b ± √D) / 2a.

Підставляючи в цю формулу відповідні значення, отримаємо:

x₁,₂ = (-1 ± √225) / 2(7).

Спрощуючи це вираз, маємо:

x₁ = (-1 + 15) / 14 = 1/2,

x₂ = (-1 - 15) / 14 = -8/7.

Отже, корені квадратного рівняння 7x² + x - 8 = 0 дорівнюють 1/2 та -8/7.
Отвечает Бараниченко Юлия.

Ответ:

sbbsngnwnznncfjsjdjrje