За якого значення параметру а рівняння 2x2-4х-a=0 має один корінь​


Ответы на вопрос

Отвечает Исаханов Азамат.

Ответ:

Рівняння 2x^2-4x-a=0 має один корінь тоді і тільки тоді, коли його дискримінант D=0.

Дискримінант D=16-8a, тому має бути 16-8a=0, що дає значення параметру a=2.

Объяснение:

Отвечает Трофимова Антонина.

Для того чтобы квадратное уравнение имело один корень, дискриминант должен быть равен 0.

Дискриминант квадратного уравнения ax^2 + bx + c = 0 равен b^2 - 4ac.

В данном случае у нас есть уравнение 2x^2 - 4x - a = 0. Подставим a в формулу дискриминанта и приравняем её к 0, чтобы получить условие на значение параметра a:

b^2 - 4ac = 0

(-4)^2 - 4(2)(-a) = 0

16 + 8a = 0

8a = -16

a = -2

Таким образом, при значении параметра a = -2 квадратное уравнение 2x^2 - 4x - a = 0 имеет один корень