СРОЧНО, ДАЮ 15 баллов !!!!Знайдіть координати точки перетину прямих 2х -7y = 1 i x+2y =-5 та

визначте, чи проходить через цю точку пряма 3x - 8y=-1.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Почнемо зі знаходження координат точки перетину прямих:

2х - 7у = 1 (1)

x + 2y = -5 (2)

З (2) маємо: x = -2y - 5

Підставляючи це у (1), отримуємо:

2(-2y - 5) - 7y = 1

-4y - 10 - 7y = 1

-11y = 11

y = -1

Підставляючи це значення у (2), маємо:

x + 2(-1) = -5

x = -3

Отже, точка перетину прямих має координати (-3, -1).

Тепер перевіримо, чи проходить пряма 3х - 8у = -1 через цю точку. Підставляючи координати точки (-3, -1) у цю рівняння, маємо:

3(-3) - 8(-1) = -9 + 8 = -1

Отже, точка (-3, -1) лежить на прямій 3х - 8у = -1.