На двох полицях 70 книжок. Якщо з першої полички забрали 25% книжок, то на ній залишилось на 14

книжок більше, ніж на другій. Скільки книжок було на кожній полиці спочатку? Можно пожалуйста не только ответ а как решать еще

Ответы на вопрос

Отвечает Бурантаев Руслан.
Позначимо x кількість книжок на другій полиці. Тоді на першій полиці було 70 - x книжок.
Якщо з першої полиці забрали 25% книжок, то залишилось 75% книжок;
На першій полиці залишилось на 14 книжок більше, ніж на другій це дорівнює х + 14.
Складемо рівняння:
0.75(70 - x) = x + 14.
52.5 - 0.75x = x + 14,
1.75x = 38.5,
x = 22.
На другій полиці було 22 книжки
На першій полиці було 70 - 22 = 48 книжки