2. Швидкість катера за течією рiки становить 23 км/год, а проти течії-18 км/год. Знайди швидкість

течії рiки.

Ответы на вопрос

Отвечает Свищёва Настя.

Ответ:

Позначимо швидкість течії ріки як v. Тоді, за визначенням швидкості катера відносно течії, маємо:

швидкість катера за течією = швидкість катера в стоячій воді + швидкість течії

23 км/год = швидкість катера в стоячій воді + v

Аналогічно, за визначенням швидкості катера проти течії:

швидкість катера проти течії = швидкість катера в стоячій воді - швидкість течії

18 км/год = швидкість катера в стоячій воді - v

Розв'язуючи цю систему рівнянь, отримуємо:

швидкість катера в стоячій воді = (23 + 18) / 2 = 20.5 км/год

Швидкість течії ріки дорівнює різниці між швидкістю катера за течією і швидкістю катера в стоячій воді:

v = 23 - 20.5 = 2.5 км/год

Отже, швидкість течії ріки становить 2.5 км/год.