Розв'яжи задачу.б) Рухаючись 2 год проти течії ріки та 4 год за течією, теплохід подолав 260 км.

Цей самий теплохід за 8 год за течією пройде стільки ж, скільки за 9 год проти течії. Знайди швидкість теплохода за течією рiки та його швидкість проти течії. ПЖЖЖЖЖЖЖ СРОЧНО​

Ответы на вопрос

Отвечает Роговская Лина.

Пояснення:

Нехай швидкість теплохода за течією рiчки дорівнює х км/год,

а швидкість теплохода проти течії річки у км/год.             ⇒

\displaystyle\\\left \{ {{4x+2y=260\ |*2} \atop {8x=9y}} \right. \ \ \ \ \ \ +\left \{ {{8x+4y=520} \atop {8x=9y}} \right. \ \ \ \ \ \ \Rightarrow\\\\9y+4y=520\\\\13y=520\ |:13\\\\y=40.\\\\8x=9*40\ |:8\\\\x=9*5=45.

Відповідь: швидкість теплохода за течією рiчки 45 км/год,

                   швидкість теплохода проти течії річки 40 км/год.