❗❗СРОЧНО ДАЮ 100БАЛОВ❗❗Жан проплив на човні 3.5 год за течією та 5.5 год проти течії подолав 215

км. Знайдіть власну швидкість човна та швидкість течії річки, якщо за 6.5 год за течією він проходить на 35 км менше, ніж за 1.5 год проти течії.

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.
Позначимо швидкість човна у

стоячій воді як "v", тоді:

Швидкість човна за течією = v + 3

км/год

Швидкість човна проти течії = v - 3 км/год

Відстань, яку човен проплив за 3,5 години за течією, дорівнює:

(3.5) (v + 3) км = 3.5V + 10.5 км

Відстань, яку човен проплив за 2,4 години проти течії, дорівнює:

(2.4) (v - 3) км : = 2.4v - 7.2 KM

За умовою задачі, човен проплив 74,1 км. Тому:

3.5v + 10.5 км + 2.4v - 7.2 км = 74.1 км

Розв'язуючи це рівняння, ми отримуємо:

5.9v=70.8

v=12 км/год

Таким чином, швидкість човна у стоячій воді дорівнює 12 км/год