В двох духових шафах було 112 пиріжків. Якщо в другу шафу перекласти 30% від кількості, що вже

там знаходилася, то на ній стане на 26 більше, ніж у першій духовій шафі. Скільки пиріжків було у кожній духовій шафі спочатку? БУДЬЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ

Ответы на вопрос

Отвечает Невский Владимир.

Позначимо кількість пиріжків у першій шафі як х, тоді в другому було 112-х. За умовою задаче, коли до другої шафи додають 30% вже наявної к-стi пирiжкiв (тобто 0.3*(112-х)), то отримуються також x+26 пирогiв:

(112-x)*1.3 = x + 26

Розв'язавши це рiвняння ми знаходимо, що х = 54.

Отже спочатку у першому духовому шкафу було:

x = 54

А в другому:

112 - x =58