Чому дорівнює сума десяти перших членів арифметичної прогресії якщо а1=-0.8 ;а2=-1 СРОЧНО!!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Шахов Максим.

Відповідь:

Для знаходження суми десяти перших членів арифметичної прогресії потрібно використовувати формулу:

S10 = (а1 + а10) * 10 / 2,

де S10 - сума десяти перших членів прогресії, а1 - перший член прогресії, а10 - десятий член прогресії.

Оскільки дано лише перші два члени прогресії, потрібно знайти різницю прогресії, щоб визначити наступні члени:

d = а2 - а1 = (-1) - (-0.8) = -0.2

Далі можна знайти десятий член прогресії:

а10 = а1 + 9d = (-0.8) + 9*(-0.2) = -1.6

Тепер можна підставити в формулу для знаходження суми десяти перших членів прогресії:

S10 = (-0.8 - 1.6) * 10 / 2 = (-2.4) * 5 = -12

Отже, сума десяти перших членів арифметичної прогресії дорівнює -12.

Пояснення:

Отвечает Остапенко Максим.

Ответ:

215.

Объяснение:

Значит, a2 = a1 + d, a3 = a2 + d = a1 + 2d, ..., an = a1 +

d(n - 1) - формула n-го члена.

Т.к. а1 = 8, a7 =26, то используя формулу n-го члена можно записать:

a7 = a1 + d(7 - 1), a7 = a1 + 6d, 26 = 8 + 6d, откуда 6d = 26 - 8 = 18, т.е. d = 3.

Сумму п первых членов арифметической

прогрессии находят по формуле Sn = (a1 + an)/2 - n или Sn = (2a1 + d(n - 1))/2 - n.

So = (2 - 8 + 3(10 - 1))/2 - 10 = (16 +3 . 9)/2 - 10 = (16 +

27) 543.5 = 215.