977. Не виконуючи побудови, знайдіть координати точок перетину з осями координат графіка функції

1) y= 2/3 x-4; 2) y = 7 - 3x. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Аникеев Никита.

Відповідь: 1) (0; -4) 2) (0; 7)

Пояснення: 1) Для знаходження точок перетину графіка з віссю OX підставимо у рівняння y = 2/3 x - 4 значення y = 0:

0 = 2/3 x - 4

2/3 x = 4

x = 6

Отже, точка перетину з віссю OX має координати (6, 0).

Для знаходження точки перетину графіка з віссю OY підставимо у рівняння y = 2/3 x - 4 значення x = 0:

y = 2/3 * 0 - 4

y = -4

Отже, точка перетину з віссю OY має координати (0, -4).

2) Для знаходження точок перетину графіка з віссю OX підставимо у рівняння y = 7 - 3x значення y = 0:

0 = 7 - 3x

3x = 7

x = 7/3

Отже, точка перетину з віссю OX має координати (7/3, 0).

Для знаходження точки перетину графіка з віссю OY підставимо у рівняння y = 7 - 3x значення x = 0:

y = 7 - 3*0

y = 7

Отже, точка перетину з віссю OY має координати (0, 7).