ДАТИ РОЗГОРНУТУ ВІДПОВІДЬ!!! ЗА СПАМ БАН Потяг відправився зі станції із запізненням на 11 хвилин

і їхав зі швидкістю 10 км/год. до наступної станції, що знаходиться за півтора кілометра від першої. На наступній станції він простояв 15 хв. Пасажир прибув на першу станцію через 12 хвилин після відправлення потяга за розкладом і пішов пішки до наступної станції зі швидкістю 4 км/год. Чи вдалося йому наздогнати потяг?

Ответы на вопрос

Отвечает Толыбек Сымбат.

Відповідь:

Пасажиру вдалось наздогнати потяг.

Пояснення:

Швидкість потяга 10 км./год., це означає, що він долає 1 км. за 1/10 години, або за 60/10 = 6 хвилин. Відповідно для подоланя відстані у півтора кілометра потягу потрібно 6 × 1,5 = 9 хвилин. Таким чином з моменту відправлення потяга за розкладом від початкової станції до його відправлення від наступної станції пройде:

11 + 9 + 15 = 35 хвилин.

Швидкість пасажира 4 км./год., це означає, що він долає 1 км. за 1/4 години, або за 60/4 = 15 хвилин. Відповідно для подоланя відстані у півтора кілометра пасажиру потрібно 15 × 1,5 = 22,5 хвилини. Таким чином з моменту відправлення потяга за розкладом від початкової станції до прибуття пасажира до наступної станції пройде:

12 + 22,5 = 34,5 хвилини.

34,5 хв. < 35 хв.

Пасажиру вдалось наздогнати потяг.