Срочно даю 10 баллов. у рівнобедреному трикутнику кут при основі дорівнює 30° а бічна сторона 20

см. Знайдіть основу трикутника й висоту опущену на основу

Ответы на вопрос

Отвечает Некипелов Захар.

Ответ:

10 см;  20√3 см.

Объяснение:

Дано: ΔАВС, АВ=ВС=20 см,  ВН - висота, ∠А=∠В=30°.  ВН - ?  АС - ?

ВН лежить проти кута 30°, отже ВН=1/2 АВ=10 см.

АН=СН=√(АВ²-ВН²)=√(400-100)=√300=10√3 см.

АС=2*10√3=20√3 см.